در این دوره آموزشی، یعنی « آشنایی با تدوین، با بررسی آثار مهم سینما » می‌خوایم با هم دیگه نکات هنری و نکات تکنیکی تدوین رو یاد بگیریم، و از اون‌ها برای انجای یه پروژه واقعی تدوین و تولید فیلم استفاده کنیم.

در ابتدا در مورد پروسه و فرآیند داستان‌گویی با هم حرف می‌زنیم و نشون می‌دیم که تدوینگر در این فرایند پیچیده چه نقش مهم و حیاتی‌ای داره. بعد از اون در مورد دستور زبان و اصطلاحات رایج فیلمسازی و تدوین صحبت می‌کنیم و می‌گیم که هر کدوم چه معنی‌ای دارن و کجا استفاده می‌شن. بعد برای ورود به آموزش ابزارهای تدوین، اول در مورد چند تا از نرم‌افزار‌های تدوین غیر خطی حرف می‌زنیم، و بعد همونطور که گفتم دو تا پروژه واقعی رو با هم انجام می‌دیم و تدوین می‌کنیم. یه فیلم داستانی کوتاه بدون دیالوگ، و یه مستند کوتاه مصاحبه‌محور.

من سعی کردم که این دوره و آموزش طوری کلی و عمومی باشه که همه افرادی که می‌خوان فیلمساز بشن و یا تدوین رو یاد بگیرن بتونن ازش استفاده کنن، اما در طول آموزش مثال‌هایی هم آوردم برای کسایی که می‌خوان ریزه‌کاری‌ها و فوت‌های کوزه‌گری تدوین سینمایی رو یاد بگیرن. در پایان این دوره شما یه درک جامع و خوب از تدوین به دست خواهید آورد.

امیدوارم دوره خوبی داشته باشیم.

لینک‌های دانلود:

برای بازگشت به صفحه اصلی راد مدیا روی دکمه زیر کلیک کنید

اشتراک: