«««اگر امروز پیامبری جدید مبعوث شود، برای تبیین و تبلیغ دینش، به جای کتاب، از فیلم و سریال و بازی ویدئویی استفاده خواهد کرد.»»»

اینکه این جمله چقدر صحیح و دقیقه، موضوع بحث ما نیست، اما یه نکته غیر قابل انکار در این گزاره وجود داره، اون هم شدت اهمیت و تاثیرگذاری رسانه‌های تصویری مدرنه.
امروز یکی از بازوهای اصلی و قدرتمند جهان غرب، برای اشاعه تفکر، فرهنگ و سبک زندگی مورد نظرش، و در نتیجه اون، افزایش نفوذ و کنترلش در سراسر دنیا، ابزارهای فرهنگی، و به طور خاص ابر رسانه‌ای به اسم هالیووده. فهم این موضوع هم نه علم غیب می‌خواد، نه دسترسی به اطلاعات سری و طبقه‌بندی شده.
دستگاه فرهنگی غرب رو می‌شه از جنبه‌های دیگه هم مورد بررسی قرار داد، مثلا می‌شه با دید تجاری بهش نگاه کرد و در مورد درآمد هنگفتی که هالیوود برای دولت ایالات متحده به ارمغان آورده حرف زد. یا اینکه می‌شه استدلال کرد که هالیوود روی معنویات مردم هم تاثیر مستقیم داشته و بهشون یه نوع شبه‌دین مدرن داده. غرض اینه که چه به دنبال پر کردن جیبمون باشیم، چه بخوایم حیطه قدرت و کنترلمون رو گسترش بدیم، و چه رویای آباد کردن دنیا و آخرت خودمون و دیگران رو تو سرمون بپرورونیم، اگه نه موثرترین، حداقل یکی از موثرترین راه‌ها برای رسیدن به این مقاصد، پا گذاشتن تو عرصه رسانه‌های تصویری، یا به عبارتی فیلم و سریال و بازی ویدئوییه. این مسیر هم با نقد و تولید محتوای تصویری شروع شده، و به ساخت یه هالیوود دیگه، و یا بهتر از اون، پی‌ریزی و ساخت یه ابررسانه دیگه، بر اساس تعلیمات و تفکرات اسلامی-ایرانی ختم می‌شه. ان‌شاءاللّه.
اما طبیعی و بدیهیه که بدون داشتن علم و آگاهی و برنامه‌ریزی کافی، حتی نمی‌شه موفقیت در حوزه سینما و رسانه رو تضمین کرد، چه برسه به اینکه بخوایم جریان‌ساز و اندیشه‌پرور هم بشیم. از این رو ما قصد داریم که، همه اطلاعاتی که برای ورود به این حوزه، و موفقیت در اون نیاز داریم رو، به صورت جامع و مختصر، گردآوری کنیم، و در قالب یه بسته آموزش ویدئویی ارائه بدیم، تا به مرجعی تبدیل بشه برای علاقه‌مندان و فعالان عرصه رسانه‌های تصویری مدرن.
به عنوان نکته آخر، قبل از ورود به سیر آموزش، لازم به ذکره که مسیر ارائه اطلاعات در این بسته آموزشی ویدئویی، از ساده به سخت، از عملی به نظری، و از فرم به محتوا خواهد بود.

معرفی بسته آموزش فیلمسازی راد مدیا

برای بازگشت به صفحه اصلی راد مدیا روی دکمه زیر کلیک کنید

اشتراک: